De fitzZe

Viaţa socială a vedetelor şi pseudo-vedetelor suferă de un sindrom foarte proeminent, mai ales în RO. El se numeşte “De fitzZe”.

Cum se manifestă? Nu, asta e o întrebare proastă. Trebuie să vă gândiţi, mai degrabă, unde se manifestă… El se manifestă, mai exact, în presa audio-vizuală a acestei ţări carpatine. Acolo îşi târâie el coada elastică şi neliniştită (în proporţie de 90%, ceilalţi 10% sunt în capetele “starurilor”).

Când vedetuţa iese în oraş să se relaxeze, să mănânce sau să se distreze, automat se expune acestui sindrom, pentru că tot ce face e “de fitzze”. Nu contează că ia masa la un restaurant, că iese în club sau că pur şi simplu se plimbă cu maşina. Totul e “de fitzze”.

Ieri l-am văzut pe Ilie Năstase, în zona Aviatorilor, la costum şi călare pe bicla lui mai scumpă decât o maşină. Deocamdată a scăpat de atenţia presei de senzaţie, însă nu e timpul pierdut. Mâine-poimâine veţi vedea pe undeva că “Năstase se plimbă zi de zi pe bicicleta lui de fitzze!”

posted by alezzu

Vrei să fii la curent cu şi mai multe fiţe, trenduri sau ştiri inedite? Atunci intră în comunităţile noastre de pe FACEBOOK şi TWITTER şi experienţa BDF îţi va fi amplificată! Acolo putem discuta mai pe larg despre orice şi tot acolo poţi contribui chiar TU la crearea conţinutului BDF!

Etichete:, , ,

About Alex Boiciuc

Blogger. Redactor. Masterand. Jurnalist în devenire.

2 Responses to “De fitzZe”

  1. Florin says :

    Cand te mai intalnesti cu el, stropeste-l cu benzina putin si aprinde-ti o tigara.. dupaia..stii tu..

  2. alezzu says :

    @florin
    :) ) dude, ce-ai cu bietul om?

Lasă un răspuns

Fill in your details below or click an icon to log in:

Gravatar
WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Schimbă )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Schimbă )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Schimbă )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.